Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

AKTUALNOŚCI, strona 21:

Wakacje z MGCKSiT!

Utworzono dnia 31.08.2021

W lipcu i sierpniu, przez cały okres wakacyjny dzieci i młodzież mogły korzystać z bardzo szerokiej oferty zajęć przygotowanej przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Najmłodsi swoją wakacyjną przygodę rozpoczęli od zajęć plastycznych, podczas których powstawały różnorodne prace przestrzenne i płaskie. Wakacyjne dzieła zostały zainspirowane przyrodą z rożnych stron świata...

czytaj dalej na temat: Wakacje z MGCKSiT!

Mieszkanki gminy Siewierz na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych!

Utworzono dnia 31.08.2021

W dniach od 27 do 29 sierpnia 2021 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą po raz 55 odbył się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, będący najważniejszym festiwalem promującym kulturę ludową w Polsce. Nasz region reprezentowały Stanisława Myrta i Karina Sornik, które do udziału w Festiwalu zostały rekomendowane przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. 

czytaj dalej na temat: Mieszkanki gminy Siewierz na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych!

INFORMACJA

Utworzono dnia 27.08.2021

Informujemy, że w dniu 28.08.2021 r. (sobota) Zamek w Siewierzu będzie wyłączony ze zwiedzania z przyczyn technicznych. Za utrudnienia przepraszamy!

czytaj dalej na temat: INFORMACJA

"Zagłębie Tajemnic" o księstwie siewierskim!

Utworzono dnia 26.08.2021

Czy marszałek Jean Lannes został księciem siewierskim w 1807 roku? Zobacz odcinek i wysłuchaj opowieści Prof. dr hab. Dariusza Nawrota...

czytaj dalej na temat: "Zagłębie Tajemnic" o księstwie siewierskim!

Zapraszamy na Piknik Integracyjny w Parku Miejskim!

Utworzono dnia 26.08.2021

W piątek 27 sierpnia w godzinach od 16:00 do 19:00 w Parku miejskim w Siewierzu odbędzie się piknik integracyjny. Wśród atrakcji: animacje dla dzieci, warsztaty sensoryczne, alpakoterapia, dogoterapia, warsztaty kulinarne, zdrowy poczęstunek...

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na Piknik Integracyjny w Parku Miejskim!

Za nami Turniej Siatkówki Plażowej!

Utworzono dnia 17.08.2021

14 sierpnia na kompleksie boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Siewierzu odbył się Turniej Siatkówki Plażowej dla mieszkańców Miasta i Gminy Siewierz. O zwycięstwo i Puchar Burmistrza walczyło 6 drużyn. Najlepszymi okazali się:  
I miejsce – Damian Bierza i Tomasz Bijak  
II miejsce – Łukasz Kuraś i Mateusz Kuraś  
III miejsce – Sebastian Szafruga i Sandra Lis

czytaj dalej na temat: Za nami Turniej Siatkówki Plażowej!

Wystawa "WYKOPALISKA SIEWIERSKIE"!

Utworzono dnia 17.08.2021

14 sierpnia 2021 r. w Muzeum Zagłębia w Będzinie odbyło się oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Wykopaliska siewierskie”. W tym dniu można było posłuchać o historii Siewierza, prześledzić kolejne etapy rozbudowy zamku siewierskiego oraz obejrzeć zgromadzone na wystawie ciekawe zabytki archeologiczne, wydobyte podczas prac archeologicznych na terenie zamku i rynku oraz w okolicy romańskiego kościoła św. Jana Chrzciciela. Po wystawie oprowadzała  archeolog Aleksandra Rogaczewska...

czytaj dalej na temat: Wystawa "WYKOPALISKA SIEWIERSKIE"!

Sukces na 55. Sabałowych Bajaniach!

Utworzono dnia 16.08.2021
Mieszkanki gminy Siewierz po raz kolejny odniosły wspaniały sukces na Festiwalu Folkloru Polskiego 55. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej.
Stanisława Myrta z Leśniaków zajęła III miejsce w kat. gawędziarz, a Karina Sornik również z Leśniaków zdobyła III miejsce w kat. śpiew solowy.
Cieszymy się bardzo z sukcesu obu Pań i dziękujemy za propagowanie i podtrzymywanie kultury ziemi siewierskiej.
czytaj dalej na temat: Sukces na 55. Sabałowych Bajaniach!

Turniej Siatkówki Plażowej!

Utworzono dnia 11.08.2021

Serdecznie zapraszamy na Turniej Siatkówki Plażowej, który odbędzie się na kompleksie boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Siewierzu w sobotę 14 sierpnia 2021 r.

Zgłoszenia uczestników rozgrywek odbywają się pod nr tel. 32 67 41 649 do 13 sierpnia 2021 r.

czytaj dalej na temat: Turniej Siatkówki Plażowej!

Półkolonie w Gminie Siewierz 2021!

Utworzono dnia 26.07.2021

Przez pierwsze dwa tygodnie lipca w Gminie Siewierz odbywały się półkolonie  zorganizowane przez MGCKSiT w Siewierzu. Półkolonie zostały podzielone na II Turnusy. W I Turnusie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2, natomiast w II Turnusie byli to uczniowie Szkoły Podstawowej w Brudzowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych. Łącznie w półkoloniach brało udział 90 dzieci. 

czytaj dalej na temat: Półkolonie w Gminie Siewierz 2021!

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 110

W poprzednim tygodniu: 320

W tym miesiącu: 703

W poprzednim miesiącu: 1367

Wszystkich: 41738