Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Sukces na 55. Sabałowych Bajaniach!

Utworzono dnia 16.08.2021

Mieszkanki gminy Siewierz po raz kolejny odniosły wspaniały sukces na Festiwalu Folkloru Polskiego 55. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej.  

Stanisława Myrta z Leśniaków zajęła III miejsce w kat. gawędziarz, a Karina Sornik również z Leśniaków zdobyła III miejsce w kat. śpiew solowy. 

Cieszymy się bardzo z sukcesu obu Pań i dziękujemy za propagowanie i podtrzymywanie kultury ziemi siewierskiej – mamy wspaniały wzór do naśladowania. 

Stanisława Myrta jako ubiegłoroczna laureatka I miejsca w kat. śpiew solowy i zdobywczyni Dużych Spinek Góralskich, w tym roku nie mogła wystąpić w tej kategorii, ale nic nie stało na przeszkodzie, aby zaprezentować się w kategorii gawędziarz. Podczas konkursu zaprezentowała gawędę własnego autorstwa. 

Do udziału w konkursie obie Panie zostały rekomendowane przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, natomiast na co dzień współpracują z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu.  

Warto przypomnieć, że Festiwal Folkloru Polskiego 55. Sabałowe Bajania to prawdziwe święto kultury ludowej i jeden z najważniejszych konkursów w Polsce. Do Bukowiny Tatrzańskiej zjeżdżają się gawędziarze, muzykanci, drużbowie, starości weselni i śpiewacy z całej Polski, prezentując folklor wszystkich regionów. Ocenia ich jury złożone z wybitnych etnografów, etnomuzykologów i znawców folkloru, którzy zwracają uwagę na każdy szczegół – od stroju, po czystość gwary i interpretację wykonawczą.

55. Sabałowe Bajania

Utworzono dnia 16.08.2021, 13:39

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 164

W poprzednim tygodniu: 417

W tym miesiącu: 1271

W poprzednim miesiącu: 1453

Wszystkich: 46793