Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Teatr

Teatr to dziedzina sztuki, która w pozytywny sposób stymuluje rozwój człowieka. We współczesnym świecie, stanowi doskonałą odskocznię i alternatywną rzeczywistość, w której każdy z nas możne bezpiecznie się zanurzyć, rozwijając swoją wyobraźnię, kształtując zmysł estetyczny i poznając uniwersalne wartości.

Wyrabianie dobrych nawyków korzystania z oferty kulturalnej warto rozpocząć od najmłodszych lat. MGCKSiT dba, aby nie zabrakło w oferowanym repertuarze propozycji dla dzieci. Świetną możliwością do złapania teatralnego bakcyla jest adresowanych właśnie do dzieci cykl przedstawień teatralnych "Bajkolandia Najmłodszych". Pierwsze przedstawienie odbyło się w 2006 roku i od tamtego czasu średnio raz w miesiącu wystawiane są na naszej scenie spektakle grane przez zawodowych aktorów.

Nasza oferta teatralna skierowana do osób dorosłych obejmuje bogaty repertuar różnorodnych spektakli, mniej lub bardziej poważnych, łatwiejszych i trudniejszych w odbiorze. W ostatnim, czasie na deskach MGCKSiT zagrały takie gwiazdy jak: Joanna Liszowska, Adrianna Kalska,  Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Piotr Polk, Marek Siudym, Jacek Kawalec i  inni.

Spektakl teatralny to bogate źródło życiowych doświadczeń. Dlatego wybierając propozycje teatralne w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na oczekiwania i preferencje mieszkańców miasta i gminy Siewierz - jest to swoista baza wyjściowa, powalająca optymalnie dostosować wybór przedstawienia do potrzeb lokalnej społeczności.

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 5 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny