Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Wakacje z MGCKSiT!

Utworzono dnia 31.08.2021

W lipcu i sierpniu, przez cały okres wakacyjny dzieci i młodzież mogły korzystać z bardzo szerokiej oferty zajęć przygotowanej przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. 

Najmłodsi swoją wakacyjną przygodę rozpoczęli od zajęć plastycznych, podczas których powstawały różnorodne prace przestrzenne i płaskie. Wakacyjne dzieła zostały zainspirowane przyrodą z rożnych stron świata. Stosowane podczas zajęć techniki plastyczne miały na celu rozwój sprawności manualnej, doskonalenie precyzji ruchów oraz ćwiczenia małej motoryki.

Aktywnie i na świeżym powietrzu dzieci mogły spędzić czas uczestnicząc w zajęciach sportowych. Zajęcia odbywały się w drugim tygodniu wakacji na kompleksie sportowym Orlik W tym roku prym na boisku wiodły mini siatkówka i piłka nożna. Ponadto, w tegorocznej sportowej propozycji wakacyjnej debiutował tenis ziemny. Zajęcia odbywały się na siewierskich kortach, dwa razy w tygodniu. Bez wątpienia sport wpływa nie tylko na poprawę zdrowia i kondycji dziecka, ale też pozytywnie oddziałuje na jego nastrój. Dzieci, które choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę. 

Jak co roku, bardzo dużą popularnością cieszyły się zajęcia wokalne. Na zajęciach można było doskonalić swoje umiejętności głosowe przy akompaniamencie fortepianowym. Dzięki ciekawym i rytmicznym piosenkom przygotowanym przez prowadzącego, zajęcia dostarczyły wiele radości zarówno tym najmłodszym, jak i starszym uczestnikom.

Tego lata bardzo duże zainteresowanie wzbudziły warsztaty kreatywne i zajęcia twórcze. Jak powszechnie wiadomo, każde dziecko ma w sobie gen kreatywności. Wynikiem kreatywności, czyli umiejętności tworzenia, są innowacyjne pomysły, które niewątpliwie ujawniły się na naszych zajęciach. Młodzi „artyści” stworzyli jedyne i niepowtarzalne obrazki z mchu, gniotki z bujną fryzurką oraz kompozycje z sukulentów w szkle. Prowadzone zajęcia twórcze miały na celu uświadamianie uczestnikom ich potencjału twórczego oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości, przez wskazywanie „mocnych stron” i możliwość przeżycia satysfakcji z pracy oraz jej efektów. Zajęcia te miały za zadanie uwrażliwianie na piękno otaczającego świata, wzbudzanie przeżyć estetycznych, a przede wszystkim poznanie różnych technik plastycznych. Brokat, cekiny i kolorowe kleje jeszcze na długo pozostawią po sobie ślad w Centrum.

Karaoke to niewątpliwie HIT wśród tegorocznych zajęć wakacyjnych. Celem zajęć było rozwinięcie pasji muzycznych i możliwości wokalnych dzieci. Repertuar stanowiły piosenki z bardzo szerokiego wachlarza zbioru muzyki popularnej, zarówno stare jak i nowe przeboje. Każdy miał szansę aby spróbować swoich sił z prawdziwym mikrofonem w dłoni i w świetle ramp scenicznych. Dwutygodniowe zajęcia były świetną zabawą i bardzo mile spędzonym czasem.

W każdy poniedziałek lipca i sierpnia można było wziąć udział w szkoleniach „Extreme City” na siewierskim skateparku. Miłośnicy sportów ekstremalnych, mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy na rolkach, deskorolkach oraz hulajnogach. Szkolenia odbywały się pod okiem doświadczonych instruktorów. 

W ramach Wakacyjnej Akademii Młodego Muzyka dzieci miały możliwość rozwijania umiejętności gry na instrumentach dętych i perkusyjnych. Nowo odkryte talenty z pewnością w przyszłości zasilą szeregi orkiestry dętej. Ponadto, nauka gry na instrumentach dętych to wspaniała okazja, by postawić pierwszy krok na drodze do kariery muzycznej albo odnaleźć wspaniałe hobby.

Wakacyjne spotkania Mażoretek były okazją do zapoznania się ze specyfiką zajęć tanecznych, w których skład wchodzi m.in. praca z pomponem, twirling (praca z pałeczką) i streching. Uczestniczki zajęć ćwiczyły układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestrowej, dzięki którym kształtowały poczucie rytmu, systematyczność i współdziałanie w grupie. 

Organizowane gry i zabawy integracyjne były sposobem na integrację wśród dzieci oraz naukę pracy w zespole. Rolą tych spotkań było budowanie zaufania i przełamywanie barier w kontakcie z innymi dziećmi. Wspólne tworzenie herbu oraz wieży z określonych materiałów, a także kalambury, szumy komunikacyjne czy głuchy telefon, dostarczyły dużo pozytywnych emocji i radości. Wszyscy dobrze się bawili.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy spędzić ten wakacyjny czas razem z Wami!!!

Wakacje z MGCKSiT 2021 r.

Utworzono dnia 31.08.2021, 12:51

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 104

W poprzednim tygodniu: 318

W tym miesiącu: 1505

W poprzednim miesiącu: 1334

Wszystkich: 43874