Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Zapraszamy na Siewierski Jarmark Wielkanocny!

Utworzono dnia 11.03.2024

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny Siewierski Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w sobotę 16 marca na Rynku w Siewierzu w godzinach od 09:00 do 14:00.

Siewierski Jarmark Wielkanocny to wydarzenie handlowe, jak również kulturalne. Pragniemy zaprezentować odwiedzającym tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy oraz barwne zwyczaje i wyjątkowe smaki naszego regionu. Na stoiskach będzie można zakupić wyjątkowe ozdoby i dekoracje świąteczne oraz produkty doskonałe na wielkanocne stoły, takie jak: palmy, pisanki, wyroby ceramiczne, malarstwo, rzeźbę, decoupage, witraż czy wikliniarstwo.

Zakupy na Rynku umilą nam występy dzieci i młodzieży z zespołów wokalnych Encanto i Fermata oraz koncert MILLI - Kamili Dróżdż. 

Ponadto dla rodzin z dziećmi przygotowany został specjalny program animacyjny pt. Wielkanoc w szlacheckiej zagrodzie. Podczas trwania programu przybliżymy uczestnikom tradycje i obyczaje wielkanocne w dawnej, szlacheckiej Polsce, a także ciekawostki związane z obchodami tego święta w innych krajach świata. Na specjalnie przygotowanym stoisku, stylizowanym na szlachecką zagrodę, odbędą się warsztaty przybliżające uczestnikom tradycyjne sposoby dekoracji domów, stołów, koszyków i oczywiście jajek. Nie zabraknie także zabaw i konkursów.

Szczegóły na plakacie!

Siewierski Jarmark Wielkanocny

Utworzono dnia 11.03.2024, 14:19

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 104

W poprzednim tygodniu: 318

W tym miesiącu: 1505

W poprzednim miesiącu: 1334

Wszystkich: 43874