Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Szafowanie dla Oliwki!

Utworzono dnia 04.06.2021

Po raz kolejny mieszkańcy miasta i gminy Siewierz oraz okolicznych miejscowości pokazali, że mają ogromne serca i włączyli się do akcji „Szafowanie dla Oliwki”. Zbiórka odzieży na rzecz Oliwki chorej na rdzeniowy zanik mięśni SMA, ponownie okazała się bardzo udana.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu z Fundacją Po Pierwsze przeprowadzili zbiórkę zdatnej do użytku odzieży, kocy, pościeli, firany, itp. W dniach od 24 do 28 maja 2021 r. używaną odzież można było dostarczać do siedziby MGCKSiT. Już w pierwszych dniach hol pękał w szwach, a wypełnionych tekstyliami worków ciągle przybywało. W kilka dni nazbierało się kilka ton.

Finał akcji odbył się w sobotę 29 maja przy Centrum. Ubrania odbierał Kordian - artysta muzyki tanecznej disco polo, który chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych. Tego dnia wolontariusze mieli co robić, bowiem do Siewierza dostarczono kilkadziesiąt ton odzieży. A to oznaczało mnóstwo worków, które musiały znaleźć swoje miejsce w samochodach. Wystarczyło kilka godzin, by podstawione samochody wypełniły się po brzegi.

Zebrana odzież trafi do skupu i zostanie poddana recyklingowi. Środki pozyskane w ten sposób zostaną przekazane w 100% na leczenie Oliwki.

Organizatorem całej akcji była Fundacja Po Pierwsze z Katowic. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Oliwki.

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na www.siepomaga.pl/oliwka

Szafowanie dla Oliwki!

Utworzono dnia 04.06.2021, 09:31

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 103

W poprzednim tygodniu: 318

W tym miesiącu: 1504

W poprzednim miesiącu: 1334

Wszystkich: 43873