Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Stanisława Myrta z Leśniaków odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi!

Utworzono dnia 15.09.2023

14 września w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej osobom zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, pracy zawodowej, działalności społecznej i zasłużonym dla Niepodległej.

Za zasługi na rzecz społeczności lokalnej, za popularyzowanie kultury ludowej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczona została Pani Stanisława Myrta z Leśniaków. Odznaczenie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek.

Krzyż Zasługi - ustanowiony w 1923 r. nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Stanisława Myrta od ponad 50 lat jest ambasadorem kultury ziemi siewierskiej na mapie kulturalnej Zagłębia, Śląska i Polski. Propaguje tradycje, zwyczaje i pieśń ludową. Jej wieloletnia działalność przyczynia się do popularyzacji kultury ludowej oraz upowszechniania wiedzy o naszym regionie. Zapał z jakim Pani Stanisława pielęgnuje tradycje i pieśń ludową jest godny naśladowania. Dzięki jej postawie możemy mieć pewność, że następne pokolenia będą mogły korzystać z siewierskich i zagłębiowskich tradycji, a ludowość i folklor będą przekazywane, jako dziedzictwo młodym ludziom. Jej dokonania i wkład w upowszechnianie i wspieranie kultury, wszelkiego rodzaju działalności artystycznej oraz promocja gminy Siewierz na arenie regionalnej i ogólnopolskiej z całą pewnością zasługują na powszechny szacunek i uznanie. Rola, jakiej społecznie podjęła się dla popularyzacji tradycji regionalnych ziemi siewierskiej i szerzej pojętego Zagłębia Dąbrowskiego jest wyjątkowa i trudna do przecenienia. 

Serdecznie gratulujemy Pani Stanisławie i życzymy dalszych sukcesów w popularyzowaniu kultury ludowej.

Złoty Krzyż Zasługi dla Stanisławy Myrta z Leśniaków

Utworzono dnia 15.09.2023, 12:52

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 103

W poprzednim tygodniu: 318

W tym miesiącu: 1504

W poprzednim miesiącu: 1334

Wszystkich: 43873