Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Relacja z Ferii zimowych!

Utworzono dnia 01.02.2023

Podczas tegorocznych ferii zimowych Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu przygotowało atrakcyjną ofertę dla najmłodszych mieszkańców.

W pierwszym tygodniu odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne i wokalne. Na zajęciach plastyczno-technicznych zostało wykonanych wiele pięknych i kolorowych prac z zastosowaniem różnych technik. Dzieci wykonały: kartki okolicznościowe z okazji Dnia Babci i Dziadka, kolorowe kwiatuszki na patyczkach, wełnianego skrzata i zimowy krajobraz. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia wokalne. Trening głosu, ćwiczenia rytmiki i dykcji zaowocowały wspólnym występem.

Na podsumowanie pierwszego tygodnia ferii, w ramach Bajkolandii Najmłodszych odbyło się niezwykłe przedstawienie teatralne pt. „Lodowa kraina”. Dzieci i ich opiekunowie z zainteresowaniem obejrzeli przygody dwóch sióstr Elzy i Anny. Bajka przeniosła widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu i pokazała, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo.

W drugim tygodniu ferii uczestnicy również nie mogli narzekać na nudę. Podczas zajęć szachowych początkujący mogli zapoznać się z podstawowymi informacjami o grze i zasadach jej rozgrywania. Dzieci potrafiące już rozgrywać samodzielnie partie mogły spróbować swych sił w pojedynkach z bardziej doświadczonymi zawodnikami. 

Uczestnicy zajęć karaoke śpiewali swoje ulubione utwory do podkładów muzycznych. Chociaż na początku towarzyszyła im delikatna trema, to niedługo potem zniknęła. Wszyscy ochoczo i głośno wykonywali przeboje znanych wykonawców i zespołów. Na scenie królowały utwory Sanah, Dawida Podsiadło oraz zespołów Enej i One Republic. Co ciekawe, na zajęciach karaoke wykonaniom wokalnym towarzyszył taniec i rozmaite układy choreograficzne. 

W tym roku nowością były warsztaty teatralno-aktorskie, podczas których absolwenci Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku wprowadzili uczestników w tajniki gry aktorskiej. Podczas warsztatów uczestnicy pracowali nad dykcją, emisją głosu, mową ciała, budowaniem roli, prezentacją sceniczną. Poprzez odpowiednie ćwiczenia przełamywali swoją nieśmiałość. 

We wtorek 24 stycznia w sali widowiskowej MGCKSiT odbył się pokaz iluzji i magii. Specjalnie dla dzieci wystąpił Iluzjonista Krystian Bączyński - wspaniały magik, który zaprezentował zapierające dech w piersiach widowisko. Magiczne pałeczki, chusteczki za uchem, latający sznurek… to tylko część tego, co działo się podczas pokazu. Publiczność czarowała wraz z iluzjonistą i głośno krzyczała najpopularniejsze zaklęcia: ,,Abra-kadabra”, ,,Czary-mary”, ,,Sim salabim”. Ponadto dzieci zapraszane były na scenę, aby pomóc iluzjoniście wykonywać magiczne sztuczki, dzięki którym niemożliwe staje się możliwe… Emocji było co nie miara, a sala widowiskowa „pękała w szwach”. 

W czwartek 26 stycznia obyły się warsztaty ekologiczne z eko-doradcą. Uczestnicy warsztatów brali chętnie udział we wszystkich zadaniach. Z radością rysowali i rozwiązywali zagadki ekologiczne, a sposób w jaki to robili, pokazało jak dobrze rozwinięta jest świadomość ekologiczna młodych mieszkańców Gminy Siewierz. 

Na zakończenie drugiego tygodnia ferii odbyły się warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży, w czasie których mogli wykonać swoje „drzewko szczęścia”. Dla młodych twórców to był czas dobrej zabawy, ale przede wszystkim była to okazja do wykazania się dużymi zdolnościami manualnymi, które niewątpliwie posiadają. 

Podczas tegorocznych ferii Świetlica Wiejska oraz Kafejka Internetowa w Leśniakach była do dyspozycji codziennie od poniedziałku do piątku. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. W drugim tygodniu odbywały się zajęcia kreatywne, na których wykonywane były ciekawe prace plastyczne z użyciem roż-nych metod i materiałów. Wszyscy świetnie się bawili, a wykonane prace były fantastyczne. Ostatniego dnia, dzięki zaangażowaniu rodziców, została przygotowana niespodzianka w po-staci pysznego poczęstunku.

Ferie zimowe 2023

Utworzono dnia 01.02.2023, 12:40

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 3 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 265

W tym miesiącu: 119

W poprzednim miesiącu: 1164

Wszystkich: 39787