Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Półkolonie w Gminie Siewierz 2023!

Utworzono dnia 19.07.2023

Przez pierwsze dwa tygodnie lipca w Gminie Siewierz odbywały się półkolonie zorganizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Półkolonie zostały podzielone na II turnusy. W I turnusie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu, natomiast w II turnusie byli to uczniowie Szkoły Podstawowej w Brudzowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych. Łącznie w półkoloniach brało udział 88 dzieci.

Głównym celem półkolonii było pokazanie dzieciom wielu możliwości aktywnego i przyjemnego spędzenia czasu wolnego, rozwój artystyczny i pobudzenie ich kreatywności, jak również kształtowanie nawyków prozdrowotnych poprzez propagowanie czynnego i zdrowego stylu życia, rozwijanie ciekawości świata, wyrabianie umiejętności obserwacji środowiska naturalnego i poznawania jego specyficznych cech, uwrażliwianie na piękno otaczającej przyrody, kształtowanie umiejętności współpracy i współdziałania w grupie oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników.

Uczestnicy rozwijali swoje zainteresowania oraz rozbudzali pasje poprzez udział w ciekawych warsztatach, m.in. robienia pizzy w Przystani Leśniów w Żarkach, zajęciach plastycznych zorganizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Siewierzu i zajęciach rekreacyjno-sportowych.

Warsztaty twórcze wpłynęły w znaczący sposób na rozwój wyobraźni wśród uczestników półkolonii.  Pozwoliły uwierzyć we własne możliwości i zdolności. Sprawiły prawdziwą radość i poczucie własnoręcznego wykonania czegoś ładnego, czegoś własnego, natomiast uczestnictwo w różnych formach aktywności fizycznej, grach i zabawach sportowych, dało możliwość przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, współdziałania, poprawy tężyzny fizycznej i ogólnej sprawności organizmu.

Oprócz powyższych zajęć, w czasie trwania półkolonii zostały zorganizowane wyjazdy m.in.: wycieczka na Czekankę do ,,Alpaki z Jury”, spacer po Parku Miejskim, seans filmowy w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, Muzeum Rzemiosł Dawnych Stary Młyn w Żarkach.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w to, aby ten czas dzieci spędziły ciekawie DZIĘKUJĘMY! Szczególne podziękowania należą się wychowawcom, którzy na półkoloniach z wielkim sercem opiekowali się dziećmi oraz prowadzili zajęcia, aby dzieci mogły w atrakcyjny, aktywny i bezpieczny sposób spędzić czas na wypoczynku.

Wychowawcami na półkoloniach byli:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księstwa Siewierskiego: mgr Ewelina Olszynka, mgr Małgorzata Grabowska, Janina Dyrda.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu: mgr Joanna Cesarz
Szkoła Podstawowa w Brudzowicach: mgr Marlena Kuraś
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach: mgr Aleksandra Buła
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych: mgr Karolina Waloch

Kierownik wypoczynku
mgr Piotr Czoik

Półkolonie w Gminie Siewierz

Utworzono dnia 19.07.2023, 12:50

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 104

W poprzednim tygodniu: 318

W tym miesiącu: 1505

W poprzednim miesiącu: 1334

Wszystkich: 43874