Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Pieśni z okolic Siewierza w chorzowskim skansenie!

Utworzono dnia 21.09.2023

Rozleciały mi sie siwe gołębisie po krzockach / poznać ci to poznać moją najmilejszom po ockach”. Między innymi taką pieśń zaprezentował Zespół Śpiewaczy KGW Leśniaki w chorzowskim skansenie podczas wydarzenia „Wieś tańczy i śpiewa”.

W niedzielę 17 września 2023 r. Zespół Śpiewaczy KGW Leśniaki na zaproszenie Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” uczestniczył w wydarzeniu pn. „Wieś tańczy i śpiewa”. Podczas imprezy odbyły się warsztaty śpiewacze dla dorosłych, poświęcone tradycyjnym pieśniom z okolic Siewierza, które prowadziła pani Stanisława Myrta wraz z członkami zespołu. W trakcie zajęć uczestnikom zostały przybliżone wybrane pieśni i przyśpiewki, wyróżniające się długą tradycją trwania - które śpiewane z pokolenia na pokolenie towarzyszyły naszym przodkom przy różnych obrzędach, uroczystościach, ale również na co dzień przy zabawach, pracy, w domu jak i też w obejściach i w polu. Każdy z uczestników otrzymał śpiewnik z tekstami piosenek. Nabytymi umiejętnościami uczestnicy mogli pochwalić się na scenie plenerowej chorzowskiego skansenu podczas wspólnego występu z zespołem Leśniaki. Zwieńczeniem przedsięwzięcia była wiejska potańcówka oraz koncerty Kapeli Wałasi, Zespołu Śpiewaczego KGW Leśniaki oraz Kapeli Fedaków.

Celem wydarzenia „Wieś tańczy i śpiewa” była popularyzacja twórczości muzycznej, tanecznej i śpiewaczej, czerpiącej swoje inspiracje z kultury ludowej. Podczas wydarzenia odbyły się warsztaty taneczne, instrumentalne i śpiewacze, prowadzone przez specjalistów popularyzujących kulturę ludową.

Wieś tańczy i śpiewa

Utworzono dnia 21.09.2023, 14:00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 104

W poprzednim tygodniu: 318

W tym miesiącu: 1505

W poprzednim miesiącu: 1334

Wszystkich: 43874