Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Koncert Charytatywny za nami!

Utworzono dnia 20.02.2023

W niedzielę 19 lutego w naszym Centrum odbył się Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Bank Życzliwych Serc w Siewierzu. 

W Koncercie zatytułowanym „Nasze marzenia” zaprezentowali się podopieczni Stowarzyszenia, którym w wokalnych popisach towarzyszył zespół „Encanto”. Ponadto podopieczni przygotowali wyjątkowy układ taneczny do piosenki Seleny Gomez „Fly to your heart”, którą wykonała Ania Gębala. Nie zabrakło także dobrze znanej publiczności Hani Brzozowskiej, która podczas tegorocznego koncertu nie tylko zaśpiewała, ale również zagrała na fortepianie. 

Corocznie w trakcie koncertu wręczane są „Anielskie Viktory” - podziękowania za szczególną pomoc na rzecz Stowarzyszenia Bank Życzliwych Serc. W tym roku laureatami tego wyjątkowego wyróżnienia zostali: Danuta Skalska, Andrzej Machura oraz Górnicze Zakłady Dolomitowe SA. Podziękowania za wspieranie działalności Stowarzyszenia trafiły także do Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia oraz Pani Ireny Kmiecik, która od lat tworzy scenariusz koncertów oraz pomaga w przygotowaniach.

Ostatnią część wydarzenia stanowiła licytacja charytatywna, którą poprowadziła Prezes Stowarzyszenia Elżbieta Brzozowska oraz Dyrektor MGCKSiT w Siewierzu Jacek Gruszczyński. W przygotowaniu licytacji i Koncertu pomagali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu. 

Gwiazdą wieczoru była Zuza Pycia, która przy akompaniamencie pianisty zaprezentowała publiczności popularne utwory nawiązujące do tematyki Koncertu.

Tegoroczną edycję Koncertu poprowadzili Olga Myrta i Marcin Machura. 

Uczestnicy wydarzenia ponownie wykazali się wielką hojnością, gdyż z licytacji i zbiórki do puszki zebrano kwotę 17.360 zł. Dochód w całości zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Bank Życzliwych Serc.

Organizatorzy serdecznie dziękują darczyńcom, sponsorom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w tym szczególnym dniu, jak również przez cały rok wspierają działalność Stowarzyszenia!

foto. Krystian Furtacz iTVSiewierz

Koncert Charytatywny "Nasze marzenia"

Utworzono dnia 21.02.2023, 15:10

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 3 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 265

W tym miesiącu: 119

W poprzednim miesiącu: 1164

Wszystkich: 39787