Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Informacja o ograniczeniu ruchu drogowego w Siewierzu - 1 maja 2023!

Utworzono dnia 24.04.2023

Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu informuje, że w dniu 1 maja 2023 r. zostanie zorganizowany II Siewierski Bieg Traktem Biskupim. Start biegu nastąpi o godz. 10:00 z Rynku, zakończenie o godz. 11:00. Ruch kołowy będzie ograniczony w godzinach od 9:45 do 11:00 na trasie: Rynek - ul. Krakowska - ul. Tadeusza Kościuszki - ul. Stefana Czarnieckiego - ul. Zbigniewa Oleśnickiego - ul. Mikołaja Kopernika.

Parkingi zlokalizowane w Rynku, na ulicy Kościuszki oraz przy siewierskim zamku nie będą dostępne w czasie trwania Biegu. Zachęcamy do korzystania z parkingów znajdujących się:
- przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Siewierzu przy ulicy Piłsudskiego i Piaskowej oraz z parkingu przy hali sportowej przy ulicy Sosnowej oddalonych ok. 400 metrów od Rynku,
- na Placu Wojska Polskiego oddalonych ok. 700 metrów od Rynku.

W związku z organizacją II Siewierskiego Biegu Ulicznego Traktem Biskupim występować będą niezależne od ZTM utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zachęcamy pasażerów do zapoznania się z opisywanymi zmianami oraz sprawdzania rozkładów jazdy w Internecie przed wyjściem z domu na przystanek.

1 maja 2023 r. w godz. 09:45 – 11:00 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Kursy linii autobusowej 269 będą rozpoczynać się i kończyć na przystanku tymczasowym "Siewierz Rynek 34", który zlokalizowany zostanie przy ul. Bytomskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Będzińską. Z obsługi zostaną wyłączone przystanki: "Siewierz Rynek" znajdujący się na płycie rynku oraz "Siewierz Dom Kultury";
Trasa linii M23 w kierunku Siewierz Dom Kultury: (…) – "Siewierz Skrzyżowanie 02 – Siewierz Rynek 34 – Siewierz Skrzyżowanie 01 – Siewierz Dom Kultury 01. Z obsługi wyłączony zostanie przystanek "Siewierz Rynek" znajdujący się na płycie rynku;
Linia autobusowa 2A zakończy oraz rozpoczynać będzie swoją trasę na przystanku "Siewierz Dom Kultury". Z obsługi zostaną wyłączone przystanki: "Siewierz Kościół", "Siewierz Rynek" oraz "Siewierz Zamek".

W przypadku zaplanowania kolejnych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej powyższy komunikat zostanie zaktualizowany. Prosimy także sprawdzać informacje na stronie ZTM https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2667/.

Ograniczenia w ruchu drogowym

Utworzono dnia 24.04.2023, 12:57

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 110

W poprzednim tygodniu: 320

W tym miesiącu: 703

W poprzednim miesiącu: 1367

Wszystkich: 41738