Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Forum Regionalne w Katowicach!

Utworzono dnia 24.11.2021

W dniach 17-19 listopada 2021 r. odbyło się trzydniowe Forum Regionalne „Między Małopolską a Górnym Śląskiem”. To już piąta edycja tego wydarzenia, które w tym roku organizowane było pod hasłem przewodnim „EtnoSedno - tradycja i współczesność kultury ludowej Małopolski i Górnego Śląska”. Wydarzenia w ramach forum odbywały się  Katowicach, Chrzanowie i Wygiełzowie. 

Forum było próbą ukazania skali zmian, jakie zaszły w kulturze ludowej w ostatnich latach na historycznej ziemi małopolskiej i górnośląskiej ze szczególnym uwzględnieniem terenów ich pogranicza oraz terenów objętych marginalnymi badaniami etnograficznymi. W programie Forum znalazły się prelekcje, panele dyskusyjne oraz prezentacje zespołów będących depozytariuszami kultury ludowej. 

Otwarcie Forum miało miejsce 17 listopada 2021 r. w Instytucie Korfantego. W tym dniu w części artystycznej wystąpił Zespół Śpiewaczy KGW Leśniaki, prezentując widowisko dożynkowe pt. Od ziarenka do bochenka. Prezentacja zespołu została przyjęta z ogromnym entuzjazmem. Podczas Forum zespół zaprezentował również pieśni i przyśpiewki ziemi siewierskiej oraz siewierski strój ludowy, czym niewątpliwie przyczynił się do promocji naszej małej ojczyzny. 

Zespołowi KGW Leśniaki gratulujemy wspaniałego występu oraz dziękujemy za propagowanie i podtrzymywanie kultury ziemi siewierskiej.

Zespół Śpiewaczy KGW Leśniaki

Utworzono dnia 24.11.2021, 09:11

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 5 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 70

W poprzednim tygodniu: 345

W tym miesiącu: 859

W poprzednim miesiącu: 1700

Wszystkich: 44928