Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Grupa Wokalna SONITUS

Grupa wokalna SONITUS powstała w 2013 r. przy  MGCKSiT w Siewierzu, idąc w ślad za ogólnoświatową  kreatywnością ludzi po 50 roku życia. Zaprzeczając stereotypom, jak mówią wokalistki zespołu: "Chcemy udowodnić że po pięćdziesiątce to tylko jeden z etapów życia i że można robić wiele ciekawych rzeczy, rozwijając swoje zainteresowania. Każdy człowiek bez względu na wiek ma prawo do radości i realizacji swoich pasji. Stąd zrodził się pomysł na stworzenia zespołu wokalnego, tym bardziej że każda z nas miała  w przeszłości kontakt z muzyką i śpiewem". Opiekę artystyczną i muzyczną objął znany polski muzyk, kompozytor i aranżer Bernard Sołtysik.  SONITUS tworzą Panie: Lidia Bąk, Irena Grobelny, Maria Grochalska, Alicja Wójcik i Lidia Zaręba. 

W 2014 r. wydano pierwszą płytę zespołu pt. „Zawsze jest właściwy czas”. Na płycie znajduje się kilka znanych piosenek z przewagą oryginalnych propozycji zespołu.  

Grupa wokalna SONITUS odniosła wiele sukcesów, została zauważona przez media - radio, telewizję i prasę. Pierwszym poważnym, medialnym sukcesem była piosenka "Greckie wino", która  przez ponad 8 tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu w plebiscycie "Szlag Lista” - Radia Silesia, dzięki czemu zdobyła Złoty Tress. Ten sam utwór został doceniony w plebiscycie - Top 10 Hit "Wakacyjna lista przebojów Planety Kobiet"  Małopolska TV24 . Grupa „SONITUS” z dużym sukcesem zaprezentowała się poza granicami naszego kraju, w węgierskim Teatrze Narodowym w Miszkolcu podczas Święta Polonii Węgierskiej oraz na koncertach w mieście Edeleny. Grupa SONITUS jest laureatem nagrody Starosty Powiatu Będzińskiego w dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechnienia i Ochrony Kultury za 2014 rok oraz nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz "Magnum Meritum Pro Regionis Et Urbis Sevioris" za 2015 r.

Grupa Wokalna SONITUS

Utworzono dnia 06.04.2021, 10:20

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 3 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny