Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Za nami 30. Finał WOŚP w Siewierzu!

Utworzono dnia 01.02.2022
30 stycznia 2022 roku odbył się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin porannych na ulicach miasta i gminy Siewierz można było spotkać wolontariuszy, którzy zbierali datki na rzecz WOŚP. W tym roku graliśmy pod hasłem „Przejrzyj na oczy” dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Cel WOŚP można było również wesprzeć dokonując wpłat do dwóch siewierskich eSkarbonek: Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu oraz Przedszkola Niepublicznego Akademia Przedszkolaka w Siewierzu. 
 
Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane w siedzibie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Finał został zainaugurowany koncertem Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Siewierz. Następnie na scenie ze swoim programem artystycznym zaprezentowali się soliści i zespoły wokalne działające przy MGCKSiT. Po nich na scenie pojawiły się zespoły Niepokonani i Słowiańska Krew, którzy rozgrzali zebraną publiczność śpiewając znane i lubiane utwory oraz zachęcając do wspólnej zabawy. 
 
W tym roku do akcji WOŚP włączyły się również Siewierskie Morsy. O godzinie 17:15 wszyscy uczestnicy wydarzenia przenieśli się przed Centrum, aby zobaczyć, jak „morsy” wchodzą do basenu o objętości około 13 tyś. litrów wody i zażywają zimnej kąpieli. Basen z lodowatą wodą został udostępniony przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siewierzu. 
 
Dla wszystkich zgromadzonych Restauracja „Jędrusiowa Izba” przygotowała pyszny barszczyk i żurek. 
 
W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również konkursów, podczas których można było wygrać atrakcyjne nagrody, a także licytacji, dzięki którym mieszkańcy naszej gminy mogli dorzucić swoją cegiełkę na rzecz WOŚP. Na zakończenie Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie oraz wolontariuszom za zaangażowanie się w pracę siewierskiego sztabu. Zwieńczeniem 30. Finału WOŚP było symboliczne światełko do nieba.  
 
Podczas 30. Finału WOŚP grały razem z nami firmy o wielkich sercach: MECHANIC SYSTEM Sp. z o.o., TOPCON Polska Sp. z o.o., Górnicze Zakłady Dolomitowe S.A., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PROMAG Sp. z o.o. Kopalnia Dolomitu Podleśna, TRIBAG S.A., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe FABET Adam Flak, Hurtownia Papiernicza „Biurowy Świat” w Siewierzu, Restauracja „Jędrusiowa Izba” z Siewierza. 
 
Dzięki Waszej hojności tegoroczny 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyliśmy rekordową kwotą 50.393 zł!!! 
 
Siewierski Sztab WOŚP składa serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych dali radę. Sztabowe puszki były wypełnione po brzegi. W tym roku niebagatelną kwotę do swoich puszek zebrali bracia Antek i Szymon Serwa - w każdej puszce było po... 2687,51 zł.

30. Finał WOŚP w Siewierzu

Utworzono dnia 01.02.2022, 12:32

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 3 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 27

W poprzednim tygodniu: 265

W tym miesiącu: 121

W poprzednim miesiącu: 1164

Wszystkich: 39789