Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Spektakl "Znaczek miłości"!

Utworzono dnia 27.04.2023

W piątkowy wieczór 21 kwietnia, w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu publiczność miała przyjemność obejrzeć spektakl w reżyserii Jakuba Przebindowskiego pn. „Znaczek miłości”. Widzowie przenieśli się do Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i… doskonale się bawili.

Do Muzeum Znaczka Pocztowego w niewielkim miasteczku na zachodzie Polski, przyjeżdża nieznany nikomu mężczyzna podający się za przedstawiciela Rady Narodowej (w tej roli Jakub Przebindowski). Jego pojawienie się związane jest z wizytą Fidela Castro w Polsce, która miała miejsce w 1972 roku. Mężczyzna tylko pozornie próbuje przygotować placówkę na przyjazd kubańskiego dyktatora, gdyż jego prawdziwym celem jest kradzież najcenniejszego znaczka z kolekcji muzeum. W swój przebiegły plan wciąga nieświadome niczego kobiety (Joannę Kurowska, Dorotę Chotecką i Martynę Kliszewską), z których każda, marzy o wielkiej miłości. Gdy dodamy do tego jeszcze prowadzącego śledztwo milicjanta - służbistę (Lesław Żurek), to z całości komponuje się mnóstwo przezabawnych sytuacji.

Producenci widowiska zadbali o najdrobniejsze szczegóły - świetną scenografię, a także rekwizyty pochodzące z epoki. Wszystko po to, aby jak najwierniej oddać klimat barwnej epoki PRL.

To były dwie godziny świetnej zabawy w doborowym towarzystwie.

"Znaczek miłości"

Utworzono dnia 27.04.2023, 08:42

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 5 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 76

W poprzednim tygodniu: 345

W tym miesiącu: 865

W poprzednim miesiącu: 1700

Wszystkich: 44934