Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Półkolonie w Gminie Siewierz 2021!

Utworzono dnia 26.07.2021

Przez pierwsze dwa tygodnie lipca w Gminie Siewierz odbywały się półkolonie  zorganizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Półkolonie zostały podzielone na II Turnusy. W I Turnusie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2, natomiast w II Turnusie byli to uczniowie Szkoły Podstawowej w Brudzowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych. Łącznie w półkoloniach brało udział 90 dzieci. 

Głównym celem półkolonii było pokazanie dzieciom wielu możliwości aktywnego i przyjemnego spędzenia czasu wolnego, rozwój artystyczny i pobudzenie ich kreatywności, jak również kształtowanie nawyków prozdrowotnych poprzez propagowanie czynnego i zdrowego stylu życia, rozwijanie ciekawości świata, wyrabianie umiejętności obserwacji środowiska naturalnego i poznawania jego specyficznych cech, uwrażliwianie na piękno otaczającej przyrody, kształtowanie umiejętności współpracy i współdziałania w grupie oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników. 

Uczestnicy w czasie trwania półkolonii uczestniczyli w wielu ciekawych warsztatach, zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Panią Psycholog Katarzynę Podsiadło, zajęciach literacko-plastycznych zorganizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Siewierzu i zajęciach rekreacyjno-sportowych. Warsztaty twórcze wpłynęły w znaczący sposób na rozwój wyobraźni wśród uczestników półkolonii.  Pozwoliły  uwierzyć we własne możliwości i zdolności. Sprawiły prawdziwą radość i poczucie własnoręcznego wykonania czegoś ładnego, czegoś własnego, natomiast uczestnictwo w różnych formach aktywności fizycznej, grach i zabawach sportowych, dało możliwość przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, współdziałania, poprawy tężyzny fizycznej i ogólnej sprawności organizmu. 

Oprócz powyższych zajęć, w czasie trwania półkolonii zostały zorganizowane wyjazdy m.in.: wycieczka na Czekanke  do ,,Alpaki z Jury”, zwiedzanie ruin Zamku w Siewierzu oraz wyprawa do Manufaktury słodyczy ,,Hokus Pokuss” i  Etnopracowni w Żarkach. 

Wszystkim, którzy zaangażowali się w to, aby ten czas dzieci spędziły ciekawie DZIĘKUJĘMY! Szczególne podziękowania należą się wychowawcom, którzy na półkoloniach z wielkim sercem opiekowali się dziećmi oraz prowadzili zajęcia, aby dzieci mogły w atrakcyjny, aktywny i bezpieczny sposób spędzić czas na wypoczynku.  

Wychowawcy na pólkolonii:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księstwa Siewierskiego: mgr Monika Kleszcz, mgr Tymoteusz Terentowicz, Janina Dyrda.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu: mgr Dagmara Małota-Machura
Szkoła Podstawowa w Brudzowicach: mgr Marlena Kuraś
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach: mgr Aleksandra Buła
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych: mgr Wioletta Szymiec

Kierownik wypoczynku
mgr  Piotr Czoik

Półkolonie w Gminie Siewierz

Utworzono dnia 26.07.2021, 08:32

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 5 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 70

W poprzednim tygodniu: 345

W tym miesiącu: 859

W poprzednim miesiącu: 1700

Wszystkich: 44928