Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

"Na dobry początek lata"!

Utworzono dnia 21.06.2022

"Muzyka, przyjaźń, radosć, śpiew,

Życie łatwiejsze staje się..."

Koncertem „Na dobry początek lata”, który odbył się 20 czerwca w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu podsumowaliśmy sezon artystyczny amatorskich zespołów dziecięcych. Podczas koncertu zaprezentowało się ponad dwudziestu młodych artystów uczęszczających na zajęcia zespołu wokalnego, które od września 2021 odbywają się w Centrum Kultury pod kierunkiem Dawida Torbusa. 
 
Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i gromadzą zarówno dzieci w wieku przedszkolnym jak i młodzież ze szkół podstawowych i licealnych. Podczas koncertu, wokalne występy uświetnił swoją grą na gitarze elektrycznej Kacper Musiałek - uczeń siewierskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Yuliia Holovko uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu, która swoim talentem tanecznym zdecydowanie urozmaiciła przebieg koncertu. 
 
Występujący młodzi artyści zaprezentowali polskie oraz zagraniczne piosenki o zróżnicowanym przekroju tematycznym. Nie zabrakło również piosenek nawiązujących do zbliżających się wielkimi krokami wakacji. Wyjątkowym momentem koncertu była piosenka „Co powie tata”, zaśpiewana przez młodszą część zespołu wokalnego, która była dedykowana wszystkim tatom z okazji zbliżającego się dnia ojca. 
 
Koncert z pewnością wzbudził zainteresowanie lokalnej społeczności o czym świadczy zapełniona sala widowiskowa siewierskiego Centrum Kultury. Licznie zgromadzeni słuchacze byli pod dużym wrażeniem możliwości wokalnych dzieci i młodzieży. 
 
W trakcie koncertu nastąpiło podsumowanie działalności zespołu wokalnego w roku kulturalnym 2021/2022. Wymienione zostały tegoroczne osiągnięcia wokalistów, a także konkursy, festiwale oraz różnego rodzaju imprezy muzyczne, w których członkowie zajęć brali aktywny udział.
 
Po finałowej piosence „Na wakacje”, wykonanej przez wszystkich artystów koncertu, dyrektor MGCKSiT Jacek Gruszczyński wręczył dzieciom dyplomy za udział w zajęciach wokalnych oraz życzył dalszych sukcesów muzycznych oraz kolejnych wydarzeń kulturalnych uświetnionych przez występy wokalne naszej młodzieży.

Koncert "Na dobry początek lata"

Utworzono dnia 21.06.2022, 10:54

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 3 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 265

W tym miesiącu: 119

W poprzednim miesiącu: 1164

Wszystkich: 39787