Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Koncert "Wielkopostna Zaduma"!

Utworzono dnia 06.04.2022

W sobotę 2 kwietnia br. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu odbył się koncert pt. Wielkopostna Zaduma. Gościem honorowym wydarzenia był bp Grzegorz Kaszak. Na widowni zasiedli również przedstawiciele samorządu: Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Bochenek, Zastępca Burmistrza Damian Dawczyński, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Mucha.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu we współpracy z parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu oraz Zakonem Rycerzy Kolumba, działającym przy parafii. Autorem scenariusza i reżyserem koncertu była Irena Kmiecik.

Podczas koncertu wybrzmiało 13 pieśni z repertuaru współczesnych artystów, które wykonali soliści: Karina Sornik, Aneta Machur, Andrzej Kaim, Karol Hadrych i Grzegorz Węglarz. Śpiewy przeplatane były rozważaniami rekolekcyjnymi oraz wspomnieniem św. Jana Pawła II w 17. rocznicę jego śmierci.

- W tak trudnych czasach, jak te które przeżywamy obecnie, gdy obok nas spadają bomby, człowiek potrzebuje takich chwil, jak ta dzisiejsza, jak ten koncert, które skłaniają nas do refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Dzięki naszym wspaniałym artystom, dzięki wspaniale dobranym tekstom, pieśniom i piosenkom, obrazom i dekoracji, mieliśmy okazję się zastanowić nad tym, co tak naprawdę się liczy - zauważył bp Grzegorz Kaszak, dziękując artystom za pouczający występ.

Koncert Wielkopostna Zaduma wpisał się w obchody Jubileuszu 30-lecia Diecezji Sosnowieckiej.

"Wielkopostna Zaduma"

Utworzono dnia 06.04.2022, 07:47

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 103

W poprzednim tygodniu: 318

W tym miesiącu: 1504

W poprzednim miesiącu: 1334

Wszystkich: 43873