Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łazach!

Utworzono dnia 28.01.2022

W styczniu 2022 roku w Łazach po raz siódmy odbył się Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W tym roku Festiwal składał się z dwóch etapów - eliminacji na podstawie nadesłanych filmów oraz przesłuchań finałowych. 

W pierwszej kolejności uczestnicy wysyłali nagraną prezentację video - jedną kolędę i pastorałkę tradycyjną. Na podstawie nagrań wyłonieni zostali półfinaliści, którzy w dniach 13 i 14 stycznia prezentowali się „na żywo” - w przypadku solistów i duetów, natomiast zespoły i chóry w formie „on-line”. 

15 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach, podczas Gali Laureatów odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Jury w składzie: Weronika Skalska - gitarzystka basowa, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach i dziennikarstwa muzycznego na DSW we Wrocławiu, Karolina Mrugalska - wokalistka, studentka Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi na kierunku Wokalistyka estradowa i Martyna Sołtysik - wokalistka, autorka tekstów, współpracująca z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, po wysłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych przyznało nagrody i wyróżnienia.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów Festiwalu znalazł się Zespół Śpiewaczy KGW Leśniaki, który w swojej kategorii otrzymał WYRÓŻNIENIE.

Serdecznie gratulujemy!

 

Festiwal Kolęd i Pastorałek - Łazy 2022

Utworzono dnia 28.01.2022, 10:25

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 3 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 27

W poprzednim tygodniu: 265

W tym miesiącu: 121

W poprzednim miesiącu: 1164

Wszystkich: 39789