Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

Jubileusz 5-lecia zespołu wokalnego "Siewierzanie"!

Utworzono dnia 12.05.2022
W poniedziałek, 9 maja zespół wokalny „Siewierzanie”, który działa przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, obchodził swój jubileusz. 
 
Członkowie zespołu z wielką radością przygotowywali się do jubileuszowego spotkania, które z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa odbyło się z rocznym opóźnieniem. Podczas spotkania Jubilaci zaprezentowali się w pięknym stylu, wykonując utwory z repertuaru znanych i lubianych artystów polskiej sceny muzycznej. Przy tak wyjątkowej okazji nie mogło zabraknąć życzeń, prezentów i gratulacji. Wyrazy uznania dla zespołu złożyli: Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Przewodniczący Spółki Leśno-Gruntowej Sylwester Rzepecki, Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki Jacek Gruszczyński oraz dr Anna Bednarska-Czerwińska. Jak na prawdziwy jubileusz przystało były również dwa okazałe (pyszne) torty i lampka szampana. 
 
Zespół wokalny „Siewierzanie” powstał przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu w 2016 roku z inicjatywy Emilii Bednarskiej. Instruktorem muzycznym został Karol Hadrych. Od samego początku swojej działalności zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Miasta i Gminy Siewierz. Występuje podczas różnorodnych imprez okolicznościowych. Artystyczna działalność zespołu w znaczący sposób przyczynia się do popularyzacji i rozwijania amatorskiej działalności artystycznej wśród lokalnej społeczności. Zespół ma na swoim koncie wiele osiągnięć - jest laureatem konkursów, m.in.: Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Łazach, Regionalnego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach oraz Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki dla Seniorów - Jura Senior Festival w Porębie. Liczne występy, koncerty na imprezach lokalnych i ponadlokalnych oraz przeglądach i festiwalach, świadczą o dobrym promowaniu kulturalnego wizerunku Gminy Siewierz.
 
Zespołowi wokalnemu „Siewierzanie” składamy serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 5-lecia. Miniony czas działalności artystycznej to wspaniała historia wypełniona sukcesami i wieloma występami.

Jubileusz 5-lecia zespołu wokalnego "Siewierzanie"

Utworzono dnia 12.05.2022, 16:23

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 108

W poprzednim tygodniu: 295

W tym miesiącu: 935

W poprzednim miesiącu: 919

Wszystkich: 36431