Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

II Siewierski Bieg Traktem Biskupim!

Utworzono dnia 15.03.2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Siewierskim Biegu Traktem Biskupim. 

1 maja br. w ramach wydarzenia odbędzie się Bieg oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5 000 m. Start/Meta oraz Biuro Zawodów zlokalizowane będą na Rynku w Siewierzu. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś.

Celem wydarzenia jest zaszczepienie zdrowego stylu życia poprzez sport, upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu, promocja Gminy Siewierz, promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gminy Siewierz, sportowe wychowanie młodzieży w duchu przyjaźni i pokoju oraz integracja środowisk w różnych grupach wiekowych. Bieg i Nordic Walking odbędzie się 1 maja 2023 roku ulicami Siewierza. Start o godzinie 10:00 na Rynku w Siewierzu. Długość trasy wynosi 5 000 m (2 x 2 500 m). Trasa będzie posiadała oznaczony każdy kilometr.

Zawodników obowiązuje limit czasu (60 min.). Nie zmieszczenie się w limicie czasu obliguje zawodnika do przerwania biegu / marszu i zejścia z trasy. W biegu ulicznym / Nordic Walking na 5 000 m prawo startu ma każda osoba, która ukończyła 13 lat bez przeciwwskazań zdrowotnych. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do posiadania pisemnego pozwolenia na udział od rodziców lub prawnych opiekunów. Każdy zawodnik startujący w biegu / marszu musi zostać zweryfikowany w Biurze Zawodów. Biuro Zawodów będzie się mieścić na Rynku w Siewierzu i będzie czynne w dniu biegu w godzinach od 09:00 do 09:45. Wszyscy uczestnicy biegu / Nordic Walking są zobowiązani do stosowania się do poleceń osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, służb porządkowych oraz obsługi z ramienia Organizatora. Wszyscy uczestnicy marszu Nordic Walking powinni posiadać własne kije. Organizator zapewnia uczestnikom ubezpieczenie OC.

Zgłoszenia prowadzone są poprzez stronę internetową: https://bgtimesport.pl/zawody/biegi/id/465

Opłata startowa wynosi: 50 zł (I termin - do 24 kwietnia), 60 zł (II termin - do 30 kwietnia), 25 zł (mieszkańcy Miasta i Gminy Siewierz), 60 zł (w dniu zawodów). 

Numer konta: 62 8591 0007 0410 0670 0231 0011, w tytule przelewu należy wpisać: „opłata startowa, imię i nazwisko, BIEG / Nordic Walking 5 000”. 
Odbiorca to: Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, ul. Słowackiego 2a, 42-470 Siewierz, tel. 32 67 41 649.

Limit uczestników - 200 osób. W ramach biegu oraz Nordic Walking każdy uczestnik otrzyma: koszulkę okolicznościową, numer startowy z agrafkami, wodę mineralną na mecie, medal, posiłek.

W biegu na 5 000 m będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i klasyfikacja generalna mężczyzn i osobno w Nordic Walking, w przypadku zgłoszenia większej ilości zawodników (pow. 100 osób) możliwe kategorie wiekowe. Zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet (miejsca I-III) i mężczyzn (miejsca I-III) otrzymają puchary. Organizator zastrzega sobie możliwość ufundowania dodatkowych nagród (upominki, nagrody rzeczowe).

Organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wywiadu z każdym z uczestników, robienia mu zdjęć i filmowania na potrzeby reklamowe, promocyjne, wykorzystania w Internecie lub w transmisjach radiowo-telewizyjnych oraz na inne potrzeby komercyjne.

Trasa II Siewierskiego Biegu Traktem Biskupim obejmuje ulice: Rynek - ul. Krakowska - ul. Tadeusza Kościuszki - ul. Stefana Czarnieckiego - ul. Zbigniewa Oleśnickiego - ul. Mikołaja Kopernika.
Podgląd na trasę: https://www.mapsdirections.info/pl/narysuj-trase/viewMap.php?route=417532

 

Trasa Biegu

Utworzono dnia 15.03.2023, 14:03

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 165

W poprzednim tygodniu: 417

W tym miesiącu: 1272

W poprzednim miesiącu: 1453

Wszystkich: 46794