Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

II Jurajski Festiwal Kultury Ludowej - eliminacje powiatowe!

Utworzono dnia 02.05.2023

Zapraszamy do udziału w II JURAJSKIM FESTIWALU KULTURY LUDOWEJ, wydarzeniu które promuje folklor regionu i najlepsze tradycje polskiej wsi.

Festiwal składa się z dwóch etapów konkursowych:

 • I etap obejmuje powiaty: myszkowski (Żarki - 05.06), będziński (Siewierz - 12.06), częstochowski (Poczesna - 14.06), zawierciański (Łazy - 15.06),
 • II etap regionalny - odbędzie się 1 lipca 2023 r. w Koziegłowach.

Serdecznie zapraszamy zespoły śpiewacze, taneczne, obrzędowe i kapele ludowe z terenu powiatu będzińskiego do wzięcia udziału w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 12 czerwca 2023 r. w Siewierzu.

Zgłoszenia dla powiatu będzińskiego koordynuje Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu.

Kartę zgłoszenia wykonawcy powinni dostarczyć do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu drogą pocztową na adres: ul. Słowackiego 2a, 42-470 Siewierz lub elektroniczną na adres: mgcksit@siewierz.pl w nieprzekraczalnym terminie do 02.06.2023 r.

W każdej kategorii przeglądu powiatowego najlepsze zespoły będą nominowane do konkursu finałowego, który odbędzie się  1 lipca 2023 r. w plenerze - Centrum Rekreacji przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach ul. Żarecka 28.

Laureaci powiatowego przeglądu otrzymają pamiątkowe statuetki ufundowane przez Starostę Powiatu Będzińskiego, które zostaną wręczone podczas konkursu regionalnego w Koziegłowach. Finaliści otrzymają nagrody pieniężne. 

Organizatorem głównym Festiwalu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach. 
Współorganizatorami są: Starostwo Powiatowe w Będzinie, Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Myszkowie, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Gmina i Miasto Koziegłowy, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

,,Jurajski Festiwal Kultury Ludowej” uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszy Promocji Kultury.

Regulamin Festiwalu oraz Formularze zgłoszeniowe są do pobrania w załaczniku.

ZAŁĄCZNIKI:

 • Regulamin
  Utworzono dnia 02.05.2023, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych
 • Karta zgłoszenia
  Utworzono dnia 02.05.2023, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych
 • Klauzula RODO
  Utworzono dnia 02.05.2023, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 5 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 76

W poprzednim tygodniu: 345

W tym miesiącu: 865

W poprzednim miesiącu: 1700

Wszystkich: 44934